Смачний сік із гарбуза та яблук на зиму та на кожен день — ну дуже корисний продукт
З гарбузом можна готувати не тільки пироги та каші, а й, наприклад, сік на зиму. Про те, як зробити сік із гарбуза з яблуками, розповімо у цьому матеріалі.
Восени, коли врожай зібраний, і виникає питання про заготівлі, можна зробити чудовий напій: гарбузовий сік і яблук на зиму в домашніх умовах. Це вельми нестандартне рішення, оскільки такий склад помітно відрізняється за смаком від традиційних компотів, що приїлися, а значить, здивує і порадує родину і гостей.
Як приготувати сік з гарбуза та яблук на зиму в домашніх умовах
Для приготування соку з гарбуза та яблук знадобляться:
- 1 кг підготовленої м’якоті гарбуза;
- 1,2 кг яблук кислих сортів;
- 200-250 г цукру;
- цедра 1/2 лимона
Насамперед гарбуз ретельно миють, потім очищають від шкірки, зіпсованих ділянок, насіння та внутрішніх волокон. Потім готову м’якоть нарізають шматочками і за допомогою соковижималки одержують сік.
Можна це зробити без використання техніки. Для цього частини гарбуза пропарюють, щоб вони стали м’якими і протирають через сито. Ще є варіант: натерти гарбуз на тертці, поставити варитися і після закипання залишити його на слабкому вогні приблизно на 1 годину, а потім збити до однорідної маси блендером.
Яблука з кислинкою додають пікантності у напій та сприяють збільшенню терміну придатності, тому рекомендується використовувати саме такі сорти. Їх миють і очищають від серцевини та шкірки. З отриманих шматочків вичавлюють сік за допомогою соковижималки або роблять пюре блендером.
Цедру половини лимона натирають на дрібній тертці. І після цього змішують в одній каструлі сік із гарбуза, сік із яблук, цедру та цукор. За бажанням додають трохи води для того, щоб маса не була надто густою. Накривають кришкою і після закипання, не більше 5 хвилин|мінути| варять на слабкому вогні, помішуючи по необхідності.
Готовий сік розливають у банки, заздалегідь їх простерилізувавши, закручують кришки і, укутавши банки в теплий матеріал, ставлять їх кришками вниз і дають в такому положенні повністю охолонути. Тільки після цього продукт готовий до зберігання протягом усієї зими.
Користь гарбуза та яблук для організму людини
Гарбуз не тільки радує око яскравим і насиченим рудим кольором, але дарує людині багато користі. Вона сприяє наступним сприятливим ефектам:
- зниження кислотності у шлунку, полегшення симптомів гастриту та виразки;
- нормалізація травлення, позбавлення та запобігання запорам;
- підвищення імунітету;
- зміцнення судин та нормалізація тиску;
- очищення печінки та нирок;
- виведення токсинів.
Яблука не поступаються у позитивній дії, а лише доповнюють та підсилюють властивості гарбуза. Наприклад, завдяки їм, можливі такі зміни:
- покращення роботи кишечника;
- знищення шкідливих бактерій, особливо у порожнині рота;
- тонізування;
- підвищення опірності організму до інфекційних захворювань;
- вирівнювання серцевого ритму,
- зміцнення стінок судин, які стають більш міцними та еластичними.
З вищепереліченого стає очевидним, що напій з таких продуктів – джерело користі та задоволення. Тим більше, що сік з гарбуза та яблук на зиму в домашніх умовах приготувати дуже просто!
Можливі доповнення до яблучно-гарбузового соку
Урізноманітнити смакові якості соку з гарбуза та яблук, а також посилити сприятливий вплив на організм можна, додавши до його складу додаткові інгредієнти. Для цього чудово підійдуть апельсин, морква, буряк, томат, шипшина, лимон, журавлина чи навіть кріп!
Кожен з цих інгредієнтів внесе свій відтінок в палітру смаку, але не варто експериментувати з великою кількістю соку, тому що результат може вийти дуже специфічним, і на любителя. Тому зазвичай пробують додавати новації в невелику кількість соку для дегустації, і звичайно, до закрутки на зиму.
Ну і головне, без чого не обходиться будь-яка страва, а тим паче чудовий сік з гарбуза та яблук – це кохання! Його потрібно додавати без обмежень, тоді такий напій стане ще смачнішим, кориснішим та підніме настрій близьким людям у будь-яку негоду!
На жаль, коментарiв наразi немає. Станьте першим!