Меню

Свята 24.12.2023

Народні прикмети на Різдво, традиції на достаток і благополуччя

На Різдво всі прикмети і повір’я мали особливу силу. До них з пильною увагою ставилися всі люди, тому що з’являлася можливість передбачити, якою буде їх подальша доля.

Хоча Різдво вважається святом релігійного значення, всі забобони не визнаються церквою, але багато віруючих люди дотримувалися язичницьких обрядів. І серед усіх традицій вирізнялися найпопулярніші.

Різдво

Народні прикмети на Різдво про погодні умови

У свято можна було дізнатися, якою буде погода в найближчі кілька місяців. А також надається можливість з’ясувати, скільки буде врожаю та як рано настане весна.

  • 1. Весна сповістить рано про свій прихід тільки тоді, коли на Різдво на вулиці буде справжня завірюха.
  • 2. Тепла погода на свято обіцяє пізню та холодну весну.
  • 3. Хороший урожай можна чекати холодної різдвяної ночі з густим інеєм на деревах.

Різдвяні прикмети на достаток та благополуччя

Люди намагалися в давнину слідувати прикметам, щоб свято принесло до їхнього дому достаток і процвітання.

1. На подарунках не можна економити, щоб бути багатою людиною протягом усього року. Стіл має бути щедро вставлений різною їжею та закусками. Нові речі обов’язково притягнуть до будинку достаток, а всі витрачені кошти на їхню покупку обов’язково примножаться.

2. Темноволоса людина, яка першою зайшла до будинку, вважається великим везінням. Він обов’язково принесе у сім’ю мир та щастя.

3. На свято дбають всілякі пироги з різноманітними начинками. І в один із пирогів закладається у вигляді начинки монетка. Кому трапиться монетка, той і стане щасливою людиною цього року.

4. У різдвяну ніч у будинках прийнято запалювати скіпку (свічки). Це є символом зірки, яка висвітлювала дорогу волхвам у момент народження Ісуса.

5. Усі тварини у своєму господарстві мають бути нагодовані. Це означає, що ситим і в достатку буде новий рік.

6. Ненароком розлитий кавовий напій або чай передбачає несподіване щастя або новини в будинок.

7. Втрачені предмети чи речі на Різдво пророкують швидкі збитки чи втрати. Знайдені цінні речі говорять про те, що у людини незабаром збільшиться прибуток.

8. Варто відкласти рукоділля у свято, інакше у сім’ї може хтось захворіти з рідних людей.

9. Якщо впало дзеркало і тріснуло, тоді слід чекати біди. Для цього потрібно швидко змісти всі уламки віником (його попередньо збризкати святою водою), і всі їх винести в недоступне місце.

10. Побачити мишу у свято чи напередодні вважалося поганою прикметою. Цей рік може бути приречений на руйнування.

11. Знайти в несподіваному місці ложку вважалося великим везінням. Це означало, що найзаповітніше бажання здійсниться дуже скоро.

12. Особливим успіхом на Різдво вважалася зустріч із горбатою людиною. А якщо торкнуться його горба, то рік приречений на достаток.

прикмети на Різдво

10 народних прикмет на Різдво

Кожна людина може вирішувати сама вірити чи не вірити у різдвяні прикмети. Однак доведено, що багато хто з них часто збувається. Чи може варто прислухатися до мудрості народу? Може, саме у святе свято Різдва предки попереджають своїх близьких від можливих неприємностей?

1. Старі люди кажуть, що у Різдвяну ніч можна гуляти допізна. Ангели охоронятимуть людину від зла та нечистих сил.

2. Не можна викидати сміття з дому протягом святкового тижня. Після гулянь все сміття потрібно спалити у дворі. Вважається, що разом з димом випаровується негативна енергія, що збиралася в будинку весь рік.

3. Вважається поганою прикметою розбити посуд на Різдво. Це може призвести до сварки або сварки.

4. Речі, куплені 7 січня, будуть служити довгий час.

5. Той, хто спіткнеться на порозі церкви на Різдво, може несподівано захворіти. Людина, що спіткнулася, повинна прошепотіти: «Іду до Бога, спаси і збережи мене».

6. Щоб у наступному році у всієї родини було міцне здоров’я і ніхто не хворів, потрібно щедро пригостити рідних людей, а також колядників, сиріт чи безпритульних.

7. Вранці, 7 січня, треба принести в будинок чисту воду. У ніч на Різдво вона зарядиться позитивною енергією, і її можна пити, вмиватися та напувати домашніх тварин.

8. На Різдво Христове найсуворішою забороною вважається будь-який вид рукоділля: в’язання, шиття, вишивка. Народна прикмета свідчить, що якщо господиня торкнеться спиць, ниток або голок, у сім’ї протягом року може статися хвороба або навіть смерть.

9. Не можна сідати за святковий стіл у старому чи брудному одязі. Це обіцяє людині фінансові втрати та відсутність достатку.

10. Щоб весь рік у сім’ї водилися гроші та супроводжувала удача, на Різдво було прийнято ставити по всьому житлу миски, наповнені крупою.

Дотримуючись простих прикмет, можна не тільки у своє життя залучити добробут, а й відвадити від власного будинку нещастя.

На жаль, коментарiв наразi немає. Станьте першим!

Є що сказати? - Подiлiться своїм досвiдом

Данi не розголошуються. Ви можете залишити анонiмний коментар без вказiвки iменi та адреси ел. пошти

Show Buttons
Hide Buttons